Sukces Projektu FIO !

Projekt „Promujemy mecze, kibicujemy dzieciom i … jeździmy po świecie ;) ”, realizowany przez rodziców uważamy za zakończony z sukcesem .

W maju 2017 roku grupka rodziców – kibiców, mieszkańców naszej gminy złożyła wniosek do Fundacji Fundusz Współpracy i wygrała w konkursie grantowym FIO Mazowsze Lokalnie, dotacje w wysokości 5.000,00 zł. Projekt uplasował się w najlepszej siódemce z pośród 317 wniosków z całego województwa mazowieckiego, oraz zajął I miejsce w swojej Lokalnej Grodziskiej Komisji.

Przyznane środki zostały wydane zgodnie z założeniami na promowanie dziecięcych drużyn piłkarskich, na oprawę kibicowską i transport na mecze rozgrywane poza gminę.

Celem projektu była integracja dzieci, rodziców, sympatyków piłki nożnej, oraz pobudzenie do działania lokalnych społeczników, lokalne media, lokalne urzędy i organizacje. I tak się stało. Dzieci, rodzice, kluby, urzędy, szkoły i sympatycy piłkarscy zaczęli w trakcie realizacji projektu współpracować ze sobą. Sukces lokalnych drużyn oraz rodziców, którzy dzięki projektowi zdobyli profesjonalne gadżety kibica, popchnął lokalną społeczność do większej współpracy.

Wyjazdy wspólne na mecze autokarami i busami, kibicowanie fajnymi gadżetami, szaliki na ramionach, tuby i klaskacze w rękach, zintegrowały ludzi. Wspólne organizacje pikników czy wycieczek na mecze Legii Warszawa, konkursy sportowe, extra nagrody, pomogły we wzajemnych relacjach.

Sukces pomarańczowej drużyny Orlików z gminnego Klubu Orion Cegłów i awans do wyższej Ligi MZPN z pierwszego miejsca w Grupie był ukoronowaniem zakończenia Projektu. Dzieciaki dawały z siebie wszystko, na boisku grały rewelacyjnie, z pasją, walką i zaangażowaniem. Nie dziwne więc, że sukces przyszedł dość szybko.

Pchnęło to kolejnych sponsorów do działania, kolejni rodzice zaczęli na własną rękę tworzyć nowe projekty, dokupywać kolejne banery i gadżety. Nowe dzieci i nowi rodzice dołączyli do tych działań. Zaangażowano Dyrektorów Szkół, Przewodniczących Rad Rodziców, trenerów piłkarskich, zrobiono drużynom profesjonale zdjęcia i zgłoszono dzieci do prestiżowego Turnieju o Puchar Tymbarku.

12 grudnia na Gali świątecznej podsumowującej zakończenie Projektów, FIO Mazowsze wręczyło na ręce realizatorów Dyplomy z Gratulacjami za zakończenie projektu z sukcesem. Dodatkowo w naszym Projekcie dyplom uznania otrzymał młody wolontariusz 10 letni Michał, który przez cały okres trwania Projektu pomagał realizatorom w działaniach. FIO wyróżniło naszego wolontariusza m.in. za: czynny udział w organizacji pikniku rodzinnego, wybieranie, kupowanie i wręczanie nagród, pomaganie trenerowi przy konkursach i rozgrzewkach, oraz oczywiście wierne kibicowanie na każdym meczu.

Dziękujemy FIO Mazowsze za dyplomy i wsparcie. Dzięki Wam my rodzice i mieszkańcy Gminy Baranów nabraliśmy odwagi na kolejne już bardziej samodzielne działania lokalne !

Info/foto: Anna Żaczkiewicz